10658902_604496586340196_2280062969874561228_o

List nabywcy. 

Często nie mam doświadczenia. Nie mam też  wielkiej wiedzy o rasie. Jednak marzę o cavalierze i chcę mu zapewnić najlepszy dom z możliwych. Szukam hodowli… tyle ich jest…czuję się trochę zagubiony. Wytypowałem kilka hodowli. Dzwonię/piszę/przychodzę.

Proszę:

Poświęć mi swój czas. Im lepiej się zrozumiemy, tym bardziej nasze wybory nas usatysfakcjonują. Nam obojgu zależy przecież na tym samym – chcemy zapewnić szczęśliwe życie naszemu cavalierowi.

Nie traktuj mnie jak oszusta czy natręta – to da się wyczuć. Może nie jestem hodowcą, ale mam dobre zamiary.

Opowiedz mi o rasie. Sporo czytam, ale nie wiem wszystkiego. Może coś mi umknęło, może będę musiał zweryfikować swoją wiedzę a być może i wybór.

Bądź ze mną szczery. Nie chcę słyszeć obietnic bez pokrycia. Szczerość w rozmowie pozwoli mi przygotować się na różne niespodzianki losu – zwłaszcza te zdrowotne. Wyślij mi ksera badań rodziców szczenięcia. Nie lubię niedomówień. Głupio też mi prosić Cię o to kilka razy.

Rozmawiam z Tobą często w euforii, czasami w stresie. Zdarzy mi się nie zapamiętać wszystkiego. Nie oceniaj mnie po pierwszym kontakcie. Wymieńmy się adresami mailowymi. Porozmawiajmy od czasu do czasu. Poznajmy się lepiej.

Nie denerwuj się ilością pytań. Zasypuję Cię nimi, bo chcę jak najlepiej przygotować się do życia z cavalierem. Naprawdę mi zależy.

Nie bagatelizuj moich obaw o zdrowie/zachowanie pieska. Nie informuję Cię o nich z powodu pretensji. Po prostu się boję. Zależy mi na zdrowiu mojego pieska. Pomóż mi, zaangażuj się w nasz problem.

Okazuj nam szczerą troskę i zainteresowanie. Naprawdę bardzo łatwo wyczuć fałsz i zdenerwowanie.  Nie chcę czuć się osamotniony – zwłaszcza, kiedy mam zmartwienie.

Jeśli dzieje się coś złego z rodzeństwem, rodzicami, przodkami mojego psa – poinformuj mnie o tym. Dzięki temu będę wiedział na co zwracać uwagę. Mogę nie zauważać symptomów u mojego psa, mogę nie znać objawów. Teraz będę czujny a Ty będziesz miał cenną wiedzę na temat swojej linii hodowlanej.

Nie zrywaj ze mną kontaktu po sprzedaży szczenięcia. Niejednokrotnie będę potrzebował Twojej pomocy czy porady. Będzie mi miło jeśli będziesz się nami interesował w przyszłości. To znaczy, że nas szanujesz.

Nie oszukuj mnie, bądź szczery. Pozwól mi podejmować świadome decyzje.