zdrowycavalier@gmail.com

Nadwaga u Cavalierów

Created with Sketch.

Otyłość, nadwaga. Dotyka ok. 40% psów w Polsce. U cavalierów ta liczba byłaby zapewne nawet większa. Coraz częściej można zauważyć cavaliery ze znaczną nadwagą. 

Czy Ty kochasz mądrze? Czy dbasz o prawidłową wagę swojego cavaliera?

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna prawidłowa waga. Czynnik ten zależy od: wielkości cavaliera (cavaliery są bardzo różne wbrew pozorom), ilości mięśni (są cięższe niż tłuszcz) itp. itd.. Jest bardzo dużo psów, których waga znacznie odbiega od tej we wzorcu rasy, a jest prawidłowa. Umownie mówi się, że gdy patrzymy na psa z góry powinien mieć wcięcie „w talii”, a żebra powinny być wyczuwalne. Jeżeli nie jesteście w stanie stwierdzić samodzielnie czy pies ma nadwagę to najlepiej udać się do zaufanego lekarza weterynarii, który oceni psa i wszystko wyjaśni.

Dane podane na opakowaniach karm co do ilości podawanego jedzenia są orientacyjne i mogą odbiegać od zapotrzebowania naszego Cavaliera. Na początku należy podawać psu ilość karmy podaną na opakowaniu i OBSERWOWAĆ czy Cavalier nadmiernie nie tyje lub nie chudnie. W razie potrzeby śmiało modyfikujcie dawkę karmy nawet jeżeli będzie odbiegać od zalecenia producenta.