zdrowycavalier@gmail.com

Życie z Cavalierem

Created with Sketch.

Co jakiś czas media społecznościowe zalewa fala ogłoszeń odnośnie znalezień/ zagubień cavalierów. W związku z tym apelujemy o zabezpieczenie naszych pupili – tak aby w przypadku zaginięcia mogły znaleźć się w domu jak najszybciej i bez zbędnych komplikacji. Chip? Tatuaż? Adresówka? Wszystko tłumaczymy! 

Szacuje się, że ponad połowa wszystkich cavalier king charles spanieli może wykazywać równocześnie dwie przypadłości związane z obrazem krwi. Jaki to ma wpływ na nasze Cavaliery? Jak PRAWIDŁOWO wykonać bardanie krwi u Cavaliera? 

Nauka czystości – artykuł lek. wet. Katarzyny Trojanowskiej (hodowla z Krasnodębów) . Artykuł o nauce wypróżniania poza domem – bardzo przydatny. 

Każdej zimy pojawia się ten sam problem – ogromne zasolenie chodników. Jak pomóc Cavalierowi? Wyjaśniamy!

Kleszcze, komary – od kilku lat są prawdziwą plagą. Jak zabezpieczyć naszego Cavaliera przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze i komary? Zdrowy Cavalier objaśnia. 

Upały nie służą nikomu, a w szczególności psom. Jak pomóc Cavalierowi przetrwać upały? Co możemy zrobić? 

Przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje i sposoby. 

Otyłość, nadwaga. Dotyka ok. 40% psów w Polsce. U cavalierów ta liczba byłaby zapewne nawet większa. Coraz częściej można zauważyć cavaliery ze znaczną nadwagą. Czy Ty kochasz mądrze? Czy dbasz o prawidłową wagę swojego cavaliera? Poczytaj. 

Co warto mieć w cavalierowej apteczce, szczególnie przy wyjazdach? Co mamy my, co polecamy? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj. 

Wakacje – czas urlopu, wyjazdów i wypoczynku. Z psem można przeżyć najwspanialsze wakacje, o ile jesteśmy na nie przygotowani i nie będziemy musieli w popłochu szukać najbliższego sklepu zoologicznego. Co zabrać na wyjazd z Cavalierem? Przeczytajcie!

Wasze historie!

Cavalier kanapowiec czy wyczynowiec? Opowiada Kamila i Rubin. 

Galeria konkursowa, gdzie możecie znaleźć wszystkie nadesłane nam fotografie.